Wypadanie włosów - dlaczego?

Witam. Mam 13 lat i jestem chłopakiem. Prostuję sobie włosy (prostownica na połowę mocy, tzn jakieś 120*C), ale używam takiego lakieru. który chroni przed temperaturą do 200*C, i ułatwia prostowanie, oraz używam odżywki. Nie wiem dlaczego, ale od jakiegoś miesiąca, a może i troszkę dłużej, dosyć często wypadają mi włosy. Łupieżu raczej już nie mam (miałem z jakiś rok temu, ale się go pozbyłem). Nie wiem co może być przyczyną wypadania u mnie włosów. Myślę że to prostowanie, ale prostuje włosy jakiś raz na tydzień.

Nie da się wykluczyć iż ciepło z prostownicy nie ma związku z nasilonym wypadaniem włosów. Proszę spróbować zrezygnować ze stosowania prostownicy, wprowadzić odżywki na skórę głowy i szampony dostępne w aptekach - jako kuracje przeciw wypadaniu włosów.

Należałoby wykonać badania hormonalne i udać się na konsultację do lekarza medycyny estetycznej lub trychologa, który dobierze odpowiednią kurację lekową oraz zabiegi.