Wypadanie włosów po stosowaniu Zortalu

Witam serdecznie Od 4 tygodni zażywam leki Zortal na nerwicę lękową, tylko jest problem,że więcej włosów mi po nim leci-wcześniej leciały dlatego zaczełam się leczyc na nerwicę. Czy sa inne leki na nerwice nie powodujące wypadania włosów? byłabym wdzieczna za odp

Wypadanie włosów nie jest bezpośrednio spowodowane zażywaniem sertraliny. Owszem wypadanie włosów jest opisywane w objawach niepożądanych, ale związane to jest raczej z reakcją uczuleniową na le, nietolerancją lekarstwa. Wydaje mi się, że brak należytej skuteczności leku jest powodem dalszego wypadania włosów. Oczywiście jest możlwa zamiana tego leku na inny lek z tej grupy czyli SSRI (inhibitorów wychwytu zwrotnego serotoniny) o bardziej selektywnym działaniu np citalopram lub escitalopram. Możliwe jest rónież w następnym wyborze włączenie leku o innym profilu działania. Uważam, że niezbędne jest skonsultowanie się z lekarzem prowadzącym i ustalenie z nim postępowanie.