Wypadanie włosów przy anemii

Od 3 lat wypadały mi regularnie duże ilości włosów. Żaden lekarz przez ten czas nie potrafił mi pomóc  poprowadzić właściwego leczenia. 2 miesiące temu inny lekarz do którego się wybrałam stwierdził anemię. Biorę obecnie żelazo. Moje pytanie jest czy włosy, które wypadły odrosną? Muszę zaznaczyć, że naprawdę straciłam dużo włosów, na oko dla mnie została mi tak 1/4 włosów tego co wcześniej miałam. Czy po dłuższym leczeniu anemii da się jakoś pobudzić włosy do wzrostu? Czy cebulki są już 'martwe'? Dziękuję z góry za odpowiedź.

KOBIETA ponad rok temu

Witam.

Leczenie preparatem żelaza powinno przynieść skutek w postaci poprawy morfologii. Aby poprawić kondycję włosów należy przyjmować żelazo, aż do momentu wyrównania jego poziomu w organizmie. W trakcie terapii włosy powinny stopniowo zacząć mniej wypadać, dochodząc do fizjologicznego poziomu ich wymiany. Jeżeli mimo wyrównania poziomu żelaza w Pani organizmie wypadanie włosów nie ustąpi należy szukać przyczyny gdzie indziej.

Pozdrawiam