Wypadanie zastawki serca a trening na siłowni

Witam,

mam 23 lata, 3 lata temu zacząłem mieć problemy ze zdrowiem, w pracy zrobiło mi się gorąco, zaczęło kręcić mi się w głowie i ciężko było mi oddychać. Tego samego dnia po pracy pojechałem na pogotowie, strasznie się tego przestraszyłem. Na karcie było napisane dystonia wegetatywna. Nie znam się, więc nie wiedziałem o co chodzi. Zacząłem chodzić do lekarzy, kardiolodzy, neurolodzy, ogólnie dużo badań. Ostatecznie okazało się, że mam wypadanie płatka zastawki i niedomykalność, ogólnie panicznie się bałem bólu w klatce piersiowej i zawrotów głowy od tamtej pory, pani neurolog przepisała mi jakieś proszki psychotropowe, których nie chciałem brać, ale zacząłem. Brałem je około 2 miesięcy, później zacząłem chodzić do psychiatry, który powiedział, że mam zaburzenia lękowe, przyjmowałem Asertin i Bisocard, który przepisał mi lekarz kardiolog. Obecnie przyjmuję Fluoxetin i Bisocard, wydaje mi się, że wszystko jest w porządku. Ostatnio biorąc Fluoxetin wypiłem dosłownie 5 minut po tym 2 łyki piwa, bardzo źle się poczułem, było mi gorąco i czułem jakieś mocne bicie serca. Mój lekarz psychiatra stwierdził, że jeśli wszystko będzie w porządku, to będziemy mogli odstawiać Fluoxetin, a lekarz kardiolog powiedział mi, żebym brał Bisocard, jeśli mi pomaga, jeśli nie to nie i w sumie to nic więcej mi nie powiedział.

Chciałbym zapytać, jak mam się zapatrywać na moją sytuację? Od półtora roku nie palę papierosów, biegam dla zdrowia, chciałbym czasem móc wypić piwo ze znajomymi, ćwiczyć na siłowni i podjąć w końcu pracę z powrotem. Czy mogę ćwiczyć na siłowni, jeśli tak to czy mogę przyjmować odżywki takie jak białko i kreatyna, nic więcej, żadnych sterydów czy czegoś tam. Czy chcąc podjąć pracę dostanę zaświadczeni,e że mogę ją podjąć? Chciałbym również trenować sztuki walki i czasem wypić piwo.

Wiem, że być może moje pytania są rozbudowane, ale chciałbym wiedzieć wszystko dokładnie, bo mój kardiolog jakby mnie zbywał zawsze podczas wizyty. Proszę o odpowiedź, jeśli jest to możliwe.

Z góry dziękuję i życzę zdrowia, bo to najważniejsze.

Witam!

Niestety nie przedstawił Pan szczegółowo wyników wszystkich wykonywanych badań, dlatego w swojej odpowiedzi mogę się oprzeć na dokładnym opisie dolegliwości oraz informacji o wypadaniu płatka zastawki mitralnej powodującym niedomykalność (prawdopodobnie małego stopnia) i współistniejących zaburzeniach lękowych. Ćwiczenie na siłowni jest jak najbardziej możliwe. Kwestia suplementów diety typu białko i kreatyna powinna być rozpatrywana standardowo, więc należy wiedzieć, że dieta wysokobiałkowa oraz kreatyna nie jest ogólnie zdrowa dla organizmu, natomiast w Pana przypadku nie ma dodatkowego ryzyka w związku z rozpoznanymi schorzeniami. Możliwe w Pana przypadku jest również trenowanie sztuk walki. Stwierdzone zaburzenie czynności zastawki mitralnej nie stanowi przeciwwskazań do wykonywania pracy i nie powinno być problemu z zaświadczeniem w tej kwestii. Jeśli natomiast chodzi o spożywanie alkoholu to z opisu wynika, że nawet niewielkie ilości powodują nasilenie zaburzeń lękowych. W związku z tym proponuję unikać alkoholu.

Pozdrawiam serdecznie!