Wypadnięcie hemoroidów i ból

Mam bardzo wstydliwy problem. Podczas badania ginekologicznego dowiedziałam się, że mam hemoroidy. Nie odczuwałam wcześniej dolegliwości związanych z tą przypadłością, więc byłam zaskoczona. Po badaniu odbytu przez ginekologa kilka hemoroidów "wypadło" na zewnątrz. Odczuwam ból, który uniemożliwia siedzenie czy schylanie, czuję też pieczenie i świąd w okolicy odbytu. Stosuję krem na hemoroidy, jednak nie widzę poprawy. Od badania minął już tydzień. Nie wiem w jaki sposób mogę sobie pomóc.

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
W opisanej sytuacji wskazana jest wizyta u specjalisty proktologa, który wdroży odpowiednie postępowanie.