Wyprostowanie zębów jedynek w krótkim czasie

Mam 21 lat i moim problemem są krzywe zęby, tzn. jedynki. Bardzo chce je wyprostować, obojętne jest dla mnie jak aby skutecznie czy istnieje taka możliwość, żeby je spiłować i wstawić jakieś koronki czy coś? Zależy mi bardzo na czasie, ponieważ wychodzę za mąz i nie wyobrażam sobie jak będę wygladala na zdjęciach ślubnych kiedy się będę uśmiechała. Błagam pomóżcie i dajcie mi jakas nadzieje ze jest możliwe wyprostowanie tych jedynek. Oczywiście interesują mnie tez koszty takiej  naprawy uzębienia. Nie stać mnie na jakies kosmiczne ceny wiec proszę również o informacje ile mniej więcej zaplace za taką usluge.

Witam!
Istnieje możliwość korekty kształtu koron przy pomocy koron protetycznych lub licówek. Czas całkowitej korekty wynosi o d kilku godzin do siedmiu dni zależnie od wybranej metody.
Należy też pamiętać o tym, że mocne szlifowanie zębów może doprowadzić do konieczności umartwienia miazgi zęba i leczenia kanałowego.
Wybór metody ustala się indywidualnie. Jest on uzależniony od wady zębowej, wady zgryzu i kształtu koron zębów. Czasem wymagana jest korekta zębów sąsiednich. W związku z powyższym koszty leczenia też będą różne, orientacyjnie w zakresie 600-4000 zł.
Najlepiej udać się do stomatologa mającego pojęcie o estetyce uśmiechu. Pozdrawiam!

Szybką metodą na "wyprostowanie" zębów może być protetyczna korekta kształtu, albo za pomocą licówek lub koron porcelanowych. Dokładną jednak metodę należy ustalić ze stomatologiem, który z pewnością doradzi najlepszą opcję. W związku z tym koszty też nie są małe. Życzę powodzenia!

Witam serdecznie
Najlepszym rozwiązaniem zmiany ustawienia "krzywo rosnących" zębów jest leczenie ortodontyczne. Jest to jednak leczenie długoterminowe. W niektórych przypadkach klinicznych istnieje możliwość poprawy kształtu i położenia zębów za pomocą licówek protetycznych lub koron. Jest to leczenie znacznie szybsze, jednakże nie w każdym przypadku jest możliwe do zastosowania. Każdy przypadek jest inny, ponieważ przy krzywo rosnących zębach mamy często zaburzone tzw. "złote proporcje", co ma bezpośrednie przełożenie na rodzaj pracy protetycznej i jej złożoność. Koszt zależy od materiału, od ilości zębów objętych korektą protetyczną i od konkretnej sytuacji klinicznej. Najtańszym i najszybszym sposobem jest założenie licówek kompozytowych (cena od 550 zł), można zabieg wykonać w ciągu jednego dnia. Zapraszam do odwiedzenia Centrum Implantologii i Stomatologii Estetycznej CZAR-DENT. Aby móc dokładniej odpowiedzieć na Pani pytanie, zachęcamy do przesłania zdjęć na adres: swietokrzyska@czar-dent.pl

Pozdrawiam
Bogusława Czarnowska
www.czar-dent.pl

Można zmienić ich kształt i ustawienie przez licówki porcelanowe (płatki porcelany przyklejane na zewnętrzną powierzchnię zębów po ich minimalnej korekcie przez szlifowanie), lub wykonać korony porcelanowe, które wymagają b. agresywnego oszlifowania zęba, ale czasami nie ma wyjścia. Koszt jednej i drugiej to ok. 800-1200zł/szt.

Najlepszym rozwiązaniem są licówki porcelanowe. Licówki to precyzyjne uzupełnienia estetyczne w postaci bardzo cienkich płatków porcelanowych, mocowane na powierzchniach wargowych lub policzkowych zębów (od strony licowej - stąd nazwa). Licówki likwidują wszystkie estetyczne niedoskonałości zębów sprawiając, że zęby wyglądają zdrowo i naturalnie. Licówki kosztują 2000 zł.

To nie do końca dobry pomysł , oczywiście ocena zasadności takiego zabiegu tylko po dokładnym badaniu.
Jeżeli jednak zęby są zdrowe i bez wypełnień - odradzam.
W przypadku gdy są zniszczone i połatane można rozważyć takie rozwiązanie , po dokładnym sprawdzeniu czy się zmieszczą w łuku nowe zęby , bo skoro te,które Pani ma są skrzywione to z dużym prawdopodobieństwem dlatego ,że nie ma dla nich odpowiednio dużo miejsca w łuku.

Witam serdecznie,
Poruszony przez Panią problem jest bardzo złożony. Istnieje wiele możliwych rozwiązań tego problemu, jednak wszystko rozchodzi się o czas, koszt oraz jak takie rozwiązanie spełni swoje zadanie na przestrzeni lat.

Na pewno sytuacja wymaga dokładniejszej diagnostyki, jednak po opisie, wszystko wskazuje na to, że rozwiązaniem rekomendowanym w takiej sytuacji jest leczenie ortodontyczne po wcześniejszej analizie okluzyjnej, z ewentualną późniejszą korektą kształtu za pomocą licówek.

Jeśli chodzi o różne możliwości, to prezentują się one następująco:

1. Licówki - dostępne są licówki kompozytowe, wykonywane w gabinecie (najtańsze), licówki porcelanowe oraz licówki ultracienkie. Licówki zmieniają kształt i kolor zęba, wymagają niewielkiego szlifowania (a w przypadku ultracienkich prawie w ogóle). Są rozwiązaniem szybkim i trwałym, należy jednak pamiętać, że nie prowadzą one do polepszenia zgryzu i w przypadku dużych wad mogą "pogrubić" zęba. Efekt jest zależny od rodzaju zastosowanej licówki, a cena waha się między 600 - 2800 zł/ząb.

2. Korony - w przypadku bardziej zniszczonych zębów lub większego zakresu odbudowy, możliwe jest wykonanie koron na zęby. Najczęściej spotykane są korony kompozytowe na metalu, porcelanowe na metalu oraz pełnoceramiczne. Wymagają one znacznego oszlifowania zęba, ale pozwalają zmienić kształt i kolor zęba, z bardzo dobrym efektem estetycznym. Czasami konieczne jest leczenie kanałowe zębów po oszlifowaniu. Nie jest zalecane szlifowanie zdrowych zębów bez wypełnień. Korony również w większości przypadków nie pozwalają na poprawę zgryzu. Efekt również zależny jest od rodzaju zastosowanej korony, a cena waha się między 1000 - 2600 zł/ząb.

3. Leczenie ortodontyczne - w przypadku nieprawidłowego położenia zębów, jest rekomendowanym rodzajem leczenia. Najczęściej spotykane są aparaty z zamkami przyklejanymi na zęby oraz aparaty nakładkowe (np. Invisalign). Aparaty nakładkowe cechują się znacznie krótszym czasem leczenia, lepszą estetyką oraz możliwością ich zdjęcia w szczególnych sytuacjach, tak jak np. w Pani przypadku na ślub. Leczenie aparatami ortodontycznymi trwa od kilku miesięcy do kilku lat (w zależności od stopnia zaawansowania wady). Średni czas leczenia to około 1,5 - 2 lat. Należy pamiętać, że w zdecydowanej większości przypadków konieczne jest jednoczesne leczenie górnych i dolnych zębów, inaczej takie leczenie nie będzie miało większego sensu. Orientacyjny koszt założenia górnego i dolnego łuku wraz z kosztem wizyt kontrolnych w przypadku leczenia trwającego 2 lata, to w zależności od rodzaju aparatu koszt 9 000 - 15 000 zł.

Przed decyzją o wyborze leczenie, konieczna jest konsultacja i dokładna diagnoza. Proszę pamiętać, że jest Pani młodą osobą, więc warto zainwestować w swoje zęby i w spokoju potem cieszyć się pięknym uśmiechem na długie lata. Często jest tak, że przy oszczędzaniu na leczeniu wbrew zaleceniom lekarzy, w późniejszym czasie będziemy musieli wydać jeszcze więcej albo nawet być zmuszonym do usunięcia niektórych zębów.