Wyprysk pieniążkowaty a lek Beloderm

Wypryk Pieniążkowaty. stwierdzono u mnie wyprysk pieniążkowaty zmiany skórne są liczne (wewnetrzna strona ud, łydki, przedramie, tułów) lekarz przerzepisał mi lek Beloderm(krem) czy lek ten jest właściwy, czy są inne lepsze leki oraz czy wymagane są jakieś badania (mi nie przeprowadzono żadnych). Mam trochę wrażenie, że wyprysk pieniążkowaty, który został u mnie zdiagnozowany, został potraktowany trochę po macoszemu. Nie wiem czy powinienem teraz wykonać jakieś badania czy cokolwiek innego? I czy faktycznie krem Beloderm, który został mi przepisany na wyprysk pieniążkowaty to skuteczny lek, który pomoże na moją dolegliwość czy może istnieje jakiś skuteczniejszy środek? Przepraszam, że tak pytam, nie podważam kompetencji lekarzy - po prostu obawiam się czy diagnoza i sposób leczenia na pewno są wrażliwe. Z góry dziękuję za wszystkie informacje i pozdrawiam.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Postępowanie ogólne przy wyprysku pieniążkowatym polega na podawaniu leków przeciwalergicznych, takich jak w innych odmianach wyprysku. Poza tym w razie wykrycia zakaźnych ognisk bakteryjnych w organizmie pacjenta stosuje się antybiotyki zgodnie z wrażliwością wykazanego szczepu chorobotwórczego (korzystną poprawę uzyskuje się często po doustnym włączeniu metronidazolu).

W bardziej nasilonych zmianach wskazane jest krótkotrwałe podawanie glikosteroidów doustnie. Miejscowo zmiany skórne smaruje się kremami np Beloderm a także stosuje się aerozole z antybiotykami i glikosteroidami oraz tzw. pasty redukujące. Kremy lub żele z metronidazolem także mogą wykazywać korzystne działanie.