Wypukłość w dolnej części brzucha - co mi może dolegać?

Witam, od dwóch dni mam problemy z brzuchem. Pojawiła się niewielka, lecz zauważalna, wypukłość w dolnej części, nie odczuwam bólu, lecz wczoraj miałam bardzo mocne skurcze, pomógł mi ciepły okład, brałam E***. Dziś rano nie było wypukłości, ale wieczorem znowu się to powtórzyło i raz boli, raz nie. Dodam Tylko, że z apetytem nie mam problemów, nie odczuwam innych dolegliwości ani zmian w piersiach. Czy jest to objaw ciąży? A może to rak? Proszę o jakąś odpowiedź. Z góry dziękuję.

Witam serdecznie,
dolegliwości bólowe w podbrzuszu mogą mieć związek ze schorzeniami narządu rodnego np. torbielami jajników, układu moczowego lub przewodu pokarmowego. Trudno określić, czym może być to uwypuklenie bez zbadania brzucha. Jeżeli istnieje możliwość ciąży, należy wykonać test ciążowy. Jego wynik jest wiarygodny po około dwóch tygodniach od stosunku.
Powinna Pani zgłosić się do lekarza rodzinnego. Pozwoli to na zebranie dokładnego wywiadu oraz zbadanie.
Pozdrawiam