Wyrastający czarny włos z centrum sutka - czy to może być groźne?

Niedawno dostrzegłam i wyczułam w sutku wyrastający czarny włosek. Bardzo mnie to niepokoi i przeszkadza, gdyż przy każdym zetknięciu z materiałem czuję kłucie i swędzenie. Przez dwa lata stosowałam doustną antykoncepcję i od września tego roku rozpoczęłam kilkumiesięczną przerwę od tabletek. Być może jest to spowodowane zmianą hormonalną. Nie chcę jednak sama ingerować w usunięcie tego włoska, bo boję się o efekty uboczne oraz o to, że włos będzie wyrastał za każdym razem. Czy to może być groźne? Czy można bez problemu usunąć włosek?

KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie.

Włosek można spokojnie usunąć zdezynfekowaną pincetą. Niestety może odrastać. Pojawienie się włosków może być wynikiem zaburzeń hormonalnych, ale także występuje czasami u zdrowych kobiet, których skóra jest bardziej wrażliwa na działanie testosteronu, który jest produkowany także w organizmie kobiety.

Proszę pamiętać o regularnych wizytach u ginekologa.

Pozdrawiam serdecznie.