Wyrostek a miesiączka

Witam! Bardzo proszę o szybką odpowiedź. Mam usunięty wyrostek robaczkowy. Czy teraz dostanę miesiączkę normalnie, jak do tej pory? Dodam, że przez parę dni miałam białe, gęste plamy i często chodzę oddawać mocz. Czuję małe bóle pod pępkem. Czy to nie przypadkem ciąża? Mam 29 lat. Jeszcze jedno - czy opuchlizna znika po usuniętym wyrostku? Z góry ślicznie dziękuję.
29 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Usunięcie wyrostka robaczkowego nie powinno powodować opóźnienia wystąpienia miesiączki. Za takie zjawisko może być odpowiedzialny stres związany z operacją.

Opuchlizna powoli powinna zniknąć (jest typowym powikłaniem zabiegu).

Co do ciąży, to wycięcie wyrostka nie wiąże się z zapłodnieniem. Nic Pani nie pisze o tym, czy i kiedy odbywała Pani stosunki i czy były zabezpieczone (i jak), więc nie mam pojęcia, czy może Pani być w ciąży.