Wyrównanie fizjologicznej lordozy lędźwiowej

Interpretacja MR kręgosłupa lędźwiowego 1/2 Wyrównanie fizjologicznej lordozy lędźwiowej. Na poziomie L4/L5 uwidacznia się pośrodkowo-dwuboczna wypuklina protruzja krążka międzykręgowego, uciskająca worek oponowy i zwężająca obustronnie otwory miedzykręgowe. Widoczne są cechy częściowego przerwania ciągłości pierscienia włóknistego krążka m/k na tym poziomie.
ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Zmiany opisywane w badaniu mogą być wynikiem choroby zwyrodnieniowej kręgosłupa lub/i są wynikiem przeciążenia kręgosłupa. Z pewnością powodują dolegliwości bólowe. Proponuję konsultację z neurochirurgiem.