Wyrównanie fizjologicznej lordozy lędźwiowej
Interpretacja MR kręgosłupa lędźwiowego 1/2 Wyrównanie fizjologicznej lordozy lędźwiowej. Na poziomie L4/L5 uwidacznia się pośrodkowo-dwuboczna wypuklina protruzja krążka międzykręgowego, uciskająca worek oponowy i zwężająca obustronnie otwory miedzykręgowe. Widoczne są cechy częściowego przerwania ciągłości pierscienia włóknistego krążka m/k na tym poziomie.
ponad rok temu
Bóle kręgosłupa
Spędzamy zbyt wiele czasu w pozycji siedzącej. Prowadzi to do bólu pleców. Warto wstać,przejść się. Zredukujemy wtedy dolegliwości bólowe kręgosłupa.

Lek. Paweł Baljon
77 poziom zaufania
Witam serdecznie. Zmiany opisywane w badaniu mogą być wynikiem choroby zwyrodnieniowej kręgosłupa lub/i są wynikiem przeciążenia kręgosłupa. Z pewnością powodują dolegliwości bólowe. Proponuję konsultację z neurochirurgiem.