Wyrównanie lordozy lędźwiowej i zwężenie tarczy międzykręgowej w wyniku RTG kręgosłupa
Witam. Ostatni byłam na badaniach RTG kręgosłupa lędźwiowego i dostałam opis badania którego w ogóle nie rozumiem, a brzmi tak: Wyrównanie lordozy lędźwiowej zwężenie tarczy międzykręgowej L4-L5 ze sklerotyzacją sąsiednich płytek granicznych trzonów kręgów oraz brzeżną osteofitozą na tych krawędziach. Proszę o wytłumaczenie o co chodzi.

KOBIETA, 53 LAT ponad rok temu
Lek. Paweł Baljon
77 poziom zaufania
Witam serdecznie. Zmiany opisywane w badaniu wskazują na obecność choroby zwyrodnieniowej kręgosłupa. Zmiany te mogą powodować dolegliwości bólowe zarówno w spoczynku jak i podczas aktywności fizycznej. Wyrównanie lordozy jest zniesieniem fizjologicznej krzywizny kręgosłupa. Sugerowałbym zgłosić się do lekarza rehabilitanta.