Wysoka gorączka po operacji metodą Whipple'a

Witam! Mój tata kilka miesięcy temu przeszedł operację usunięcia głowy trzustki sposobem Whipple'a. Jego ogólne samopoczucie jest w miarę dobre, jednak okresowo występują wysokie gorączki (do 41 stopni). Jeden z lekarzy badających stwierdził, że jest to związane z tym, że przewody żółciowe zapychają się treścią pokarmową. Co w tej sytuacji można zrobić? Czy mogą być inne przyczyny?

Patrz opis zabiegu na stronie: http://www.echirurgia.pl/trzustka/pankreatoduodenektomia.htm