Wysoka gorączka po szczepieniu

Po szczepieniu w 6. tygodniu dziecko wysoko gorączkuje, dostaje N***, ale ile tego leku można mu podać? Lek jest od 3 miesiąca życia, a wypadało by go podawać co 3-4 godziny, bo gorączka po podaniu 2 ml na tyle się obniża i z powrotem rośnie bardzo szybko, gdy zbliża się do 40 st. - znowu dostaje dawkę, ale przez dobe wychodzi dość duża dawka, czy to nie zaszkodzi?

ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Droga Pani!

Gorączka do 40 st.C u niemowlęcia wymaga pilnej wizyty u lekarza, często potrzebna jest hospitalizacja. Spowodowane jest to znacznie obniżonymi rezerwami płynowymi dziecka, większą tendencją do odwodnień i gorszą regulacją termiczną. Bardzo szybko narastające odwodnienie jest stanem zagrażającym życiu. W dodatku gorączka po szczepieniu powinna być zawsze traktowana jako potencjalne działanie niepożądane i powinna być w związku z tym zgłoszona lekarzowi.

Proszę niezwłocznie zgłosić się do lekarza rodzinnego/pediatry.

Pozdrawiam i życzę powodzenia.