Wysoka leukocytoza i słabe wyniki krwi

(kobieta 32 lata)Po badaniach przeprowadzonych w szpitalu gdzie przebywałam z powodów problemów jelitowo-żołądkowych lekarz stwierdził u mnie anemię z niedoborem żelaza i przesłał na badania dodatkowe. Chciałam zapytać czy te wyniki są aż tak złe że potrzebne są dodatkowe badania? Czy moja anemia jest bardzo silna? I w jaki sposób można najłatwiej uzupełnić niedobory żelaza i poprawić wyniki? Oto moje wyniki: Morfologia krwi obwodowej WBC 19,03 ×10^3/µl RBC 4,61 ×10^6/µl HGB 9,0 g/dl HCT 30,1 % MCV 65,3 fl MCH 19,5 pg MCHC 29,9 g/dl PLT 424 ×10^3/µl RDW – SD 39,1 fl RDW – CV 17,0 % PDW 16,1 fl MPV 12,0 fl P – LCR 43,0 % PCT 0,5 % Gazometria krwi pH 7,514 pCO2 18,8 mmHg pO2 51,0 mmHg Sód w surowicy 137 mmol/L Potas w surowicy 3,82 mmol/L Chlorki w surowicy 104 mmol/L

KOBIETA ponad rok temu

Szanowna Pani,

Zdecydowanie powinna Pani jak najszybciej zgłosić się do lekarza. Według przedstawionych badań ma Pani znaczną niedokrwistość, najprawdopodobniej z niedoboru żelaza. Jednak żeby to uściślić konieczne są badania dodatkowe, mi.in. gospodarki żelazowej.

Ponadto ma Pani wysoką leukocytozę-nieiwem czy związane jest to z chorobą z powodu której była Pani hopsitalizowana, czy to świeży proces zapalny. Należy to sprawdzć.

Gazometria-mniemam iż robiona była z krwi żylnej, bo jeśli z tętniczej, to jej wynik jest całkowicie nieprawidłowy.

Niestety mam za mało informacji, by konkretniej się wypowiedzieć, ale doradzam niezwłoczną wizytę u lekarza.

Pozdrawiam serdecznie