Wysoki cukier u 13-latki a odżywianie

Mam 13 lat i mam wyskoi cukier , moja pra babcia ma cukrzyce i moja mama miala jak byla w ciazy , co robic co mam jesc , problem jest tez taki ze lubie slodycze.. ??
13 LAT ponad rok temu

Witaj,
Jestem ciekawa skąd wiesz że masz za wysoki "cukier we krwi"?. Jeżeli miałaś mierzoną glikemię przy użyciu glukometru, np. babci to powinnaś wiedzieć mniej wiecej w jakim odstępie czasu od zjedzenia posiłku był dokonywany. Poninnaś zgłosić się do lekarza, który zaleci badanie - krzywą cukrową, badanie moczu i na podstawie można stwierdzić czy jesteś zagorżona cukrzycą, lub ją już masz.
Jeżeli chodzi o dietę, to wyeliminuj z diety błędy żywieniowe http://portal.abczdrowie.pl/najczestsze-bledy-zywieniowe, zacznij się zdrowo odżywiać. W profilaktyce glukozy istotne jest spożywanie posiłów w regularnych odstępach czasu, co 3-4h, oraz o małej objętosci. Twoja dieta zamiast cukrów prostych (słodycze, cukier, miód), powinien zawierać węglowodany złożone - kasze, pieczywo żytnie, graham. warzywa, owoce.
Jeżeli lubisz słodycze to co 2 dzień w ramach podwieczorku zjedz np. baton musli / 5 suszonych moreli/ kisiel/ galaretka/
Pozdrawiam,
Aneta Kościołek