Wysoki poziom enzymów wątrobowych w ciąży i świąd ciała

Witam, mam 32 lata, jestem w 29 tygodniu ciąży. Morfologia, mocz i inne badania, w tym HBs, dobre. Zaniepokoiło mnie swędzenie całego ciała. Lekarz zalecił zrobić dodatkowo następujące badania: fosfataza alkaliczna i transaminazy (ASPAT, ALAT). Fosfataza wg mnie wyszła w porządku - 116 U/L (norma 45-129), natomiast bardzo zmartwił mnie znacznie przekroczony poziom transaminaz: AST- 204 (norma 0-34), ALT - 411 (norma 10-49). Wizytę mam dopiero w poniedziałek, a chciałabym się dowiedzieć wcześniej, co to oznacza. Bardzo proszę o szybką odpowiedź.

Witam serdecznie!

Poziom fosfatazy alkalicznej jest prawidłowy.
Podniesione wskaźniki to enzymy wątrobowe. Mogą one świadczyć o problemie dotyczącym tego organu. Z tego może również wynikać opisywany przez Panią świąd.
Na podstawie wykonanych dotychczas wyników nie da się stwierdzić z jakiego powodu wyniki są nieprawidłowe, w tym celu konieczne będzie poszerzenie badań, między innymi w kierunku wirusowych zapaleń wątroby (oprócz zakażenia typem B wirusa możliwe są infekcje wirusem C czy cytomegalią) oraz cholestazy. Z pewnością konieczne będzie również wykonanie USG jamy brzusznej.
Konieczna jest konsultacja z prowadzącym położnikiem.
Trzymam kciuki za pomyślne rozwiązanie.

Pozdrawiam