Wysoki poziom prolaktyny po stosowaniu suplementów w postaci cynku, witaminy E i kwasu foliowego

Dzień dobry, kilka dni temu ginekologa zaniepokoiły moje jajniki. Na badaniu USG na koniec lutego wyglądały jak policystyczne (badanie było robione na ok.2 dni przed przewidywaną owulacją), nie było pęcherzyka dominującego. Na początku grudnia wszystko było w porządku, w październiku straciłam ciążę. Obecnie mam wysoki poziom prolaktyny "po" tabletce. Suplementowałam: Cynk, Wit. E, Kwas Foliowy. Co może być powodem? Czy mogłam sama sobie zaszkodzić np. cynkiem? Bardzo chcę zajść w ciążę.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Niestety nie wiem co ma Pani na myśli pisząc, że ma Pani: "wysoki poziom prolaktyny "po" tabletce". Podwyższony poziom prolaktyny może mieć wiele przyczyn, w tym mówiąc ogólnie może być to hiperprolaktynemia czynnościowa (spowodowana niedoczynnością tarczycy, chorobami nerek, stresem, itd) oraz organiczne przyczyny np. prolactinoma. Wskazana jest dokładniejsza diagnostyka oraz leczenie. Prawidłowe leczenie umożliwi Pani zajście w ciążę - nie ma powodów do niepokoju.