Wysoki poziom trójlicerydów a spożywanie słodyczy

witam mam pytanie mój mąż zrobił badania krwi i wyszło mu ze TG ma 1100. Ćwiczy, biega , jeździ na rowerze ogólnie nie je tłusto bo ja nie gotuje bardziej sałatki , gotowany , duszony nie smażony kurczak, warzywa na patelni ale je dużo słodyczy czy to może być przyczyną ta wysokich trójglicerydów? Pozdrawiam Nina

Lek. Katarzyna Szymczak

Słodycze mogą przyczyniać się do nieprawidłowych wyników lipidogramu, ale wynik Pani męża jest bardzo wysoki, dlatego podejrzewam, że jest uwarunkowany genetycznie, radzę udać się od lekarza i rozpocząć leczenie.
Pozdrawiam