Wysoki poziom żelaza u dziecka dwuipółletniego

Zbyt wysoki poziom żelaza u dziecka 2,5 rż, wynik to 149 ug/dl gdzie zakres referencyjny wynosi 25-101, czym taki wynik może być spowodowany? Ponadto zbyt wysokie limfocyty 54% przy zr 20-45, zbyt male granulocyty obojętnochłonne 36% przy zr 40-70 i zvyt wysokie granulocyty kwasochłonne 6% przy zr 0-5. Córka ma problem z robieniem kupy oraz miala brzydki, mokry kaszel myslelismy, ze zarazila sie ode mnie, ale pediatra zasugerował też alergie i przed badaniami dziecko bralo syrop Jovesto.

Witam. Poziom żelaza najprawdopodobniej był podwyższony w związku z przyjęciem przez dziecko pokarmu bogatego w ten pierwiastek. Rozmaz krwi dziecka, tj. procentowa ilość limfocytów i neutrofili jest prawidłowy dla dziecka w tym wieku. Normy podane obok wyników badań są normami ogólnymi dla całej populacji dziecięcej. Jeśli chodzi zaś o poziom eozynofili to najczęstszą jego przyczyną są właśnie alergie.