Wysoki puls przy niskim ciśnieniu: co może być tego przyczyną?

Witam. Zastanawiam się, co może być przyczyną mojego wysokiego pulsu: 80-95 przy niskim ciśnieniu (90-100/60-70). Miałam zrobione EKG, które nic niepokojącego nie wykazało, a także sprawdzony poziom magnezu, potasu i innych elektrolitów, również TSH i wszystkie wyniki wyszły w normie. Obecnie czekam na echo serca, ale niepokoję się, co może być przyczyną wysokiego tętna, czasem uczucia niemiarowości w biciu serca - szczególnie przy schylaniu, ogólnym podrażnieniu i niepokoju... Chciałabym zaznaczyć, że nie mam nadwagi ani anemii, nie palę i nie piję, staram się prowadzić aktywny tryb życia i zdrowo się odżywiać, cholesterol również mam w normie... Dlatego już nie wiem, w czym tkwi przyczyna mojego stanu. Pozdrawiam serdecznie, Kamila
KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!
Najważniejsze jest, czy wskazana przez Panią wysokość tętna w jakikolwiek sposób przeszkadza Pani w codziennym życiu. Jeśli nieprawidłowy jest tylko pomiar, być może nie ma powodów do niepokoju. Rzeczywiście, jedną z przyczyn może być problem kardiologiczny, ale to na pewno pomoże wyjaśnić echo serca.
Poza już wykluczonymi przyczynami warto zdiagnozować wątrobę, sprawdzić poziom glukozy i wykluczyć ewentualną ciążę.
Pozdrawiam serdecznie!