Wysoki wynik glikemii i podwyższony poziom cholesterolu

Witam! Mam już skierowanie na zrobienie krzywej cukrowej, ale chciałem zapytać w sprawie interpretacji wyników krwi, gdyż dwukrotne, w odstępstwie 2-tygodniowym, badanie krwi wykazało: glukoza 161.1 H, cholesterol całkowity 210,2 H, WBC 11,7 K/ul, RBC 5,71 M/ul, HGB 16.9 g/Dl, HCT 49.1%, MCV 86.0 fL, MCH 29.6 pg, MCHC 34.4 g/Dl, RDW 14.5%, PLT 160 K/ul, ASPAT 23 U/l, ALAT 64 U/l. Wynik badania moczu - wszystko w normie - SG 1.010, LEU neg, NIT neg, ERY neg, PRO neg, ASC neg, GLU norm, KET neg, UBG norm, BIL neg, pH 6, kolor słomkowy, klarowność przejrzysta, LEU poj. w prep., ER. Św\W 0.1 wpw, nabłonki wielok poj. w prep., bakterie poj. w prep. Jestem facetem, mam 47 lat, ważę 86 kg, wzrost 176 cm, dużo palę. Proszę o pomoc.

Witam!

Wynik glikemii na czczo wyższy (bądź równy) 126 mg/dl w dwóch pomiarach pozwala na postawienie rozpoznania cukrzycy.

W wynikach Pana badań zwraca ponadto uwagę podwyższone stężenie cholesterolu. Powinien zadbać Pan o odpowiednią dietę i regularną aktywność fizyczną. Pomoże to obniżyć nie tylko poziom cholesterolu (co jest bardzo ważne w kontroli cukrzycy typu 2), ale także wartość glikemii.

Przydatne informacje na temat diety w cukrzycy typu 2 znajdzie Pan w artykule, do którego link podaję poniżej:
http://portal.abczdrowie.pl/dieta-w-cukrzycy-typu-2.

W wyniku morfologii nieco podwyższona jest liczba leukocytów, co świadczyć może choćby o przebytej w ostatnim czasie (bądź trwającej obecnie) infekcji. Aktywność jednego z enzymów odzwierciedlających czynność wątroby (AlAT) przekracza wartości uważane za prawidłowe - parametr ten wymaga obserwacji.

Pozdrawiam i życzę powodzenia.