Wysokie ciśnienie, ból głowy i drętwienie kończyn przy zwyrodnieniu kręgów szyjnych

duże ciśnienie nieraz mię boli głowa mam nieraz zawroty głowy ale choruje na zwyrodnienia kręgów szyjnych i tak jakbym mil problemy z sercem jak by mi zaczynało stawać i nagle bić mam skierowanie do neurologa on może mi dać na badanie EGK i NA TG bo miałem robione TG i MR 3 lata temu magie powtórzyć mam bul bioder jak chodzę bul szyj aż promieniuje pod łopatki co dziwnie drętwienie rąk nóg z boku a urząd pracy chce orzeczenie że choruje kto ma mi je wystawić runolog proszę odpisać?
MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Lek. Izabela Ławnicka

Witam!
Opisane przez Pana objawy zdecydowanie wymagają dokładniejszej diagnostyki. Podsumowując:
- uczucie przerw w biciu serca wymaga wykonania EKG/Holter EKG,
- ból głowy oraz zawroty głowy mogą być wynikiem nadciśnienia lub choroby zwyrodnieniowej kręgosłupa szyjnego,
- bóle bioder wskazują na konieczność diagnostyki obrazowej,
- drętwienia kończyn mogą być wynikiem zaburzeń elektrolitowych lub schorzeń kręgosłupa.
Proszę zatem skonsultować się z lekarzem POZ, który wdroży dalsze postępowanie.
A propos orzeczenia, może je Panu wystawić np. lekarz neurolog, do którego jest Pan umówiony.