Wysokie ciśnienie krwi i puls u 26-latka

Witam mam 26 lat 184cm 140kg Mam coodziennie ciśnienie 140/90 110pulse...na nic nigdy nie chorowałem ,nie boli mnie nic,mam teraz w życiu bardzo nerwowy okres,co mam robic?

Milena Lubowicz

W pierwszej kolejności proponuję dietę z ograniczeniem soli, aktywność fizyczną i redukcję masy ciała. Pana BMI jest większy od 40 co oznacza skrajną otyłość, także tutaj bym upatrywała głównej przyczyny nadciśnienia. Radzę też wizytę u lekarza rodzinnego, gdyż należałoby ocenić poziom glukozy oraz lipidogram.
Pozdrawiam