Wysokie ciśnienie podczas napadowej nerwicy lękowej

Wysokie ciśnienie,a nerwica napadowa lękowa Czy podczas napadowej nerwicy lękowej wystepuje wysokie cisnienie?moje wyniki krwi,tarczycy,potas sod są w normie.moje cisnienie wynosiło 180/120 w tym tachykardia 150/min,miałam podany captopril jednak puls i cisnienie nie spadło,dopiero po 2 zastrzykać uspakających zachciało mi się spać.Ten atak pojawił się z nienacka,przed nim uczucie mdłości

Mgr Agata Dusza Psycholog, Opole

Tak, ciśnienie może podczas ataku nerwicy się podnosić. Ataki mdłości tez się mogą pojawiać. Jeśli wykluczy Pani wszystkie przyczyny swego stanu, somatyczne, proszę iść do lekarza psychiatry i do psychoterapeuty. Łączenie obu metod leczenia daje najlepsze wyniki
Pozdrawiam
Agata Dusza

Dzień Dobry Pani,

Z Pani pytaniem zapraszam serdecznie do lekarza prowadzącego Panią, gdyż zna Panią i historię Pani leczenia.

Życzę Pani tylko dobrego samopoczucia,
Irena Mielnik-Madej