Wysokie IgE

Witam. Jestem mamą 2-letniego chłopca. Ostatnio miał dość dużą infekcję i byliśmy 4 dni w szpitalu, a tam po zrobieniu badań okazało się, że mały ma wysokie IgE całkowite - 232,3 IU/ml, a teraz miał robioną morfologię, ponieważ w szpitalu przy infekcji spadł mu poziom płytek PLT. Przy 1. badaniu miał 66 tys., kolejne badania pokazały, że płytki narastają i przy wyjściu ze szpitala miał 156 tys. Teraźniejsze badanie pokazało ich 375 tys., ale martwi mnie wysoki poziom granulocytów kwasochłonnych - ma 13%.   Moje pytanie brzmi - czy to IgE ma coś wspólnego z tymi granulocytami, bo wydaje mi się, że poziom płytek jest okej. Dodam jeszcze, że do alergologa idziemy 28 kwietnia. Czy można z tym czekać, czy to może być coś poważnego? Dodam jeszcze, że reszta wyników jest w granicach normy. Proszę o odpowiedź i pozdrawiam.
KOBIETA ponad rok temu

Mezoterapia igłowa to zabieg, który możesz odbyć w gabinecie dermatologii estetycznej. Polega na wstrzyknięciu substancji leczniczych bezpośrednio w obręb skóry. Zobacz, jak wygląda zabieg.

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Płytki krwi rzeczywiście już powróciły do normy.

Granulocyty kwasochłonne są częścią układu odpornościowego, która odgrywa zasadniczą rolę w reakcjach alergicznych i chorobach pasożytniczych. Dlatego rzeczywiście mają związek z podwyższonym IgE. Te dwa parametry wzrastają nie tylko w wymienionych powyżej chorobach, ale również np. w chorobach zakaźnych, astmie oskrzelowej, przy zażywaniu niektórych leków (np. penicyliny), w łuszczycy, chorobach nerek, ale również w groźniejszych chorobach hematologicznych.

Najczęstszą przyczyną są alergie - taką przyczynę uprawdopodobnia występowanie w rodzinie alergii, występowanie u dziecka alergii pokarmowej, zmian skórnych o typie alergii. Ponieważ Pani synek nie ma innych odchyleń w badaniach laboratoryjnych oraz niedawno wyszedł ze szpitala, gdzie również musiał być oceniany klinicznie - nie wydaje się, żeby wizyta za 2 tygodnie była zbyt odległa, zwłaszcza jeżeli chłopiec czuje się dobrze i nie widzi Pani żadnych podejrzanych dolegliwości. Oczywiście, jeżeli by się coś zmieniło - dołączyły jakieś niepokojące objawy, należy zgłosić się wcześniej do lekarza.

Tutaj znajdzie Pani podstawowe informacje na temat alergii.

Serdecznie pozdrawiam!