Wysokie tętno przy niskim ciśnieniu a usunięta tarczyca i stosowanie leku Euthyrox

Jestem 2 lata po usunieciu tarczycy (rak brodawkowy), przyjmuje Eutyroks 125. . Od kilku tygodni obserwyję u siebe bardzo wysokie tętno (95-105) przy dość niskim ciśnieniu np. dzisiaj 108/88-puls 103. Czy takie tętno jest bezpieczne. Proszę o opinie

Tętno na pewno jest za wysokie. Może to np. świadczyć o zbyt dużych dawkach przyjmowanych hormonów tarczycy. Radzę w takim przypadku wykonać oznaczenie poziomu TSH i fT4 we krwi i skonsultować się z prowadzącym endokrynologiem. Jeśli poziomy będą prawidłowe zapewne będzie konieczna konsultacja z kardiologiem.