Wystająca kostka a granie w piłkę

Witam Otóż wystaje mi kostka ( zaznaczone na zdj ) Byłem u kilku lekarzy jeden mi powiedział żebym niegrał w piłke i oszczędzam noge i dał mi skierowanie na lasery i przez 3 mies niemogłem ćwiczyć na W-F Minął ten czas i nic sie niezmieniło. Poszedłem do drugiego i mi powiedział że to normalne i moge grać w piłke. Czy moge dalej grać w piłke i co mam zrobić żeby mi ta kostka nie wystawała Czy to jest normalne ? Z góry dziękuje i Pozdrawiam :P http://www.img.pl/XDkd
MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. To czy można uprawiac sport uzależnione jest od tego czy wystająca zmiana powoduje ból. Muszę zaznaczyć iz nie jest to zmiana fizjologiczna i prawidłowa. Nie oznacza to jednak iż należy popadać w paranoję i nie uprawiać już żadnej aktywności fizycznej. Proponowałbym wykonać badanie obrazowe, które pozwoli ocenić skąd taki obrót sytuacji.

Witam
prawdopodobnie ma Pan tzw dodatkową kość łódkowatą. Na ogół jest to niebolesna odmiana anatomiczna. Jeżeli sprawia dolegliwości bólowe zwykle skuteczne jest jedynie leczenie operacyjne (wycięcie kostki i reinsercja ścięgna piszczelowego tylnego)
Pozdrawiam
Krzysztof Bryłka - chirurg stopy i stawu skokowego