Wystający brzuch i duże uda u 14-latki

Mam 14 lat i 159 cm wzrostu i waze 50 kg. W zeszłe wakacje pozwalałam sobie na duzo jedzenia przez co wazylam 54 kg i mialam spory wystajacy brzuch. Od tamtego czasu jem zdrowiej i nie "napycham " sie tak . Zawsze cwicze na w-fie czasami biegam jezdze co tydzien na roweze kilka kilometrow, skacze na skakance i gram w badmintona prawie co dzien. No i przyznaje ze waze juztylko 50 kg, ale moj brzuch nadal troche wystaje a uda sa duze. U mnie w rodzinie kazdy byl i jest chudy a ja nie :(

Roma Wojtewicz Dietetyka, Poznań

Witam
Twoja masa ciała jest prawidłowa, dlatego nie ma powodu do zmartwień.
Ewentualne nadmierne nagromadzenie tkanki tłuszczowej w okolicach brzucha można zredukować poprzez ćwiczenia wykorzystujące mięśnie właśnie tej części ciała. Polecam artykuł:http://portal.abczdrowie.pl/cwiczenia-na-brzuch
Realizując regularną aktywność fizyczną i dbając o to, aby unikać w diecie kalorycznych i niezdrowych przekąsek, a dostarczać organizmowi odpowiedniej ilości składników odżywczych poprzez codzienne spożycie chudego mięsa, pełnoziarnistych produktów zbożowych, produktów mlecznych, warzyw i owoców, masa ciała pozostanie w normie, a sylwetka ulegnie poprawie.