Wystający brzuch pomimo ćwiczeń

Witam! Mam 14 lat, ważę ok. 57 kg, wzrost 160 cm. Uprawiam sport od 8 lat. Pięć lat uprawiałam pływanie, a od 3 lat uprawiam siatkówkę, ale nie tylko ponieważ jestem w klasie sportowej i gram w różne gry, także od 3 lat tańczę. W moim wyglądzie nie podoba mi się mój brzuch, a także uda. Brzuch wydaję mi się za gruby, a o udach nie wspomnę! Chciałabym by to "sadło" po prostu zniknęło. Nie rozumiem dlaczego je mam ponieważ sport uprawiam 3 godz. dziennie prócz sobót i niedziel. Mówiłam mamie, że moje uda są za grube, lecz ona mówi że to od sportu, że mam się nie dziwić, że będą grube, lecz ja tak nie myślę. Nie jem dużo, a nawet gdybym miała jeść dużo to nie mam czasu. Śniadanie przeważnie zawsze jem, jest to chleb ciemny razowy, z serem żółtym, dżemem, itp do tego kawa zbożowa. W szkole czasami zjem drożdżówkę lub bułkę i zawsze jakiś owoc. Często nie jem obiadów ponieważ nie mam czasu. Ze szkoły szybko na trening i tak jakoś nie jem ich często. na kolację zjem np. płatki z mlekiem, chleb, kakao, a czasami parówki. Co zrobić bym schudła? Źle się odżywiam? Proszę pomóżcie mi :)
14 LAT ponad rok temu

Witam,

Twoje BMI wynosi 22.26.
Masz prawidłową masę ciała (okolice 75 centyla).
Dieta odchudzająca nie jest wskazana w Twoim przypadku ponieważ:
- masz prawidłową masę ciała
- Twój organizm ciągle się rozwija i potrzebuje energii do tego procesu
- nadal się uczysz, a dieta o organiczonej ilości kalorii mogłaby powodować problemy z koncentracją
- intensywnie trenujesz.

W Twojej diecie codziennie powinno znaleźć się miejsce na:
- warzywa (w Twoim jadłospisie praktycznie nie ma warzyw!)
- owoce
- produkty zbożowe (najlepiej pełnoziarniste)
- chude mięso/jaja/nasiona roślin strączkowych (wymiennie)
- mleko i nabiał (mogą być odtłuszczone)
- tłuszcze (masło,margarynę, oleje roślinne).

To, co możesz zrobić to wyeliminować "bomby kaloryczne": cukier dodawany do kawy i herbaty, kolorowe słodzone napoje gazowane i soki z dodatkiem cukru, tłuste wędliny, serki topione, serki typu fromage, feta, sery żółte, tłuste, zawiesiste zupy (śmietanę można zastąpić np. jogurtem 0%), tłuste placki, kotlety, kluski, fast-foody, ciasta, ciasteczka, smażone potrawy (zwłaszcza w panierce, która chłonie tłuszcz jak gąbka).

Przykładowe ćwiczenia na płaski brzuch to:
• brzuszki proste,
• brzuszki skośne,
• skłony w przód do siadu równoważnego,
• brzuszki na piłce (w tym wypadku dodatkowo trzeba pokonać niestabilność piłki, co pobudza do pracy mięśnie głębokie),
• prostowanie kończyn dolnych ze stopami lekko uniesionymi nad podłogą,
• unoszenie miednicy w leżeniu na plecach,
• "rowerek",
• zginanie tułowia w bok w leżeniu bokiem.

Najlepsze będą ćwiczenia angażujące mięśnie w rejonie pośladków i ud.
- odwodzenie bioder w pozycji stojącej (do ćwiczenia można wykorzystać także specjalne gumy rozciągające, które wymagają włożenia w ćwiczenie większej siły)
- różnego rodzaju wykroki (można wykonywać ze sztangą, z hantlami lub bez)
-odwodzenie biodra w leżeniu bokiem
-odwodzenie uda w bok w klęku podpartym na podłodze
-prostowanie biodra w pozycji stojącej
-prostowanie biodra w klęku podpartym
-prostowanie biodra w leżeniu przodem
-unoszenie miednicy w leżeniu tyłem, czy
-unoszenie miednicy ze stopami ułożonymi na ławeczce.

Bądź dumna z kobiecej sylwetki.

Pozdrawiam