Wystąpienie wad rozwojowych w 30. tygodniu ciąży
do 30 tygodnia mialam robione usg z pomiarami i wszytsko bylo dobrze czy po 30 tygodniu mogly jeszcze zrobic sie jakies wady rozwojowe

KOBIETA, 23 LAT ponad rok temu
Krwawienie i ból w ciąży
Witam. Większość wad wrodzonych ujawnia się do 30 tygodni ciąży. Mimo tego proszę pozostać pod stałą opieką ginekologa.
Część wad rozwojowych może być wykryta w późniejszej ciąży. Dotyczy to przede wszystkim wad układu pokarmowego w postaci zaburzeń drożności jelit oraz wad układu moczowego - w formie nasilenia zburzeń odpływu moczu. Inne wady powinny być stwierdzone wcześniej, ale nie zawsze są do tego dobre warunki - ułożenie płodu, ilość płynu owodniowego, otyłość ciężarnej. Czasem jesteśmy bezsilni pomimo wiedzy i chęci.
Lek. MaĹgorzata Horbaczewska
witam.Badanie w 30 tyg jest koniecznym badaniem do oceny przebiegu ciąży i wzrastania płodu.Większość nieprawidłowości rozwojowych wykrywa się w badaniach 11-13,6 tyg oraz 18-22 tyg.