Wystąpił u mnie problem z erekcją - jak sobie z tym poradzić?

Od kilku miesięcy mam problemy z erekcją. Od czasu do czasu uda się odbyć stosunek i to czasami nawet po kilka razy ale w zdecydowanej większości prób się one nie udają. A ostatnio przez cały czas przychodzą mi myśli o niepowodzeniu i w ogóle nie miewam erekcji, nawet rano. Kilka dni temu po studniówce zostałem u dziewczyny i w ciągu ok 8 godzin odbyliśmy ok 10 stosunków, w międzyczasie trochę spaliśmy. Mam trochę za bardzo owłosione ciało, co świadczy chyba o dużej zawartości testosteronu? Ale na następny dzień już była klapa i od tego czasu już w ogóle nie daje sobie z tym rady w ogóle nie mam erekcji, nawet dotyk partnerki na mnie nie działa i cały czas chodzą za mną myśli, że się nie uda. Dodam, że miała ona wcześniej partnera, z którym uprawiała seks bardzo często i regularnie ale kiedy mi się nie udaje, to mówi, że nic się nie stało, choć nie raz widziałem jak była chyba trochę zła.

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

Opisane problemy z erekcją mogą mieć podłoże somatyczne, dodatkowo możliwa jest komponenta psychologiczna, która potęguje problem z mechanizmie błędnego koła.
W Pana wieku erekcja powinna być częsta oraz spontaniczna. Stymulacja dotykiem partnerki także powinna powodować szybką erekcję. Nadmierne owłosienie nie zawsze jest związane z nadmiarem testosteronu, często jest to cecha zmienna osobniczo wykazująca związek karnacją.
Aby ustalić dokładną przyczynę konieczne jest przeprowadzenie badania urologicznego oraz ewentualnych badań dodatkowych w kierunku wykluczenia podłoża somatycznego tzn cukrzycy, chorób sercowo-naczyniowych oraz zaburzeń hormonalnych.
Po ustaleniu rozpoznania będzie możliwe wdrożenie odpowiedniego leczenia.
Proponuję skonsultować problem z urologiem.

Redakcja abcZdrowie.pl