Wystarczy zabezpieczenie przez 7 dni, czy muszę to robić przez cały cykl?

Przedłużyłam przerwę w braniu tabletek aż o 2 dni, powinnam zacząć nowe opakowanie w sobotę o 22, a wzięłam w poniedziałek o 19. Nie miałam stosunków wcześniej, więc o ciążę się nie martwię. Nie wiem tylko, czy muszę się zabezpieczać teraz tylko przez 7 dni czy przez cały cykl. Proszę o pomoc. Ania

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry!

Jeżeli opóźnimy przyjęcie tabletek i zamiast 1. dnia cyklu pierwszą tabletkę zażyjemy pomiędzy 2 a 5 dniem, wtedy przez 7 dni należy stosować dodatkowe zabezpieczenie. Natomiast o pełnej ochronie antykoncepcyjnej możemy mówić od 8 dnia brania tabletek.

Pozdrawiam!