Występowanie skrzepów krwi tydzień po miesiączce

Choroba? Poronienie? dziwne skrzepy tydzień po miesiączce. 18 sierpnia dostałam okresu tak jak miałam wyliczone(mam regularne miesiączki), trwał tydzień, tak jak zwykle. 3 września zaczęłam dziwnie krwawić. Dziwnie, bo krwi było mało a dużo skrzepów. Wygląda to tak jakby kawałki ciała zmieszane z śluzem i krwią. dziś jest już 9 wrzesień a te skrzepy nie ustępują. Współżyję z chłopakiem, bałam się, że mogę być w ciąży ale testu nie robiłam bo dostalam okresu i uznalam że to nie potrzebne.
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Jeżeli dostała Pani okresu to ciąża rzeczywiście jest mało prawdopodobna. Można założyć iż jest to krwawienie śródcykliczne spowodowane wahaniami hormonalnymi. Wskazane jest wykonanie pełnego profilu badań hormonalnych, zwracając szczególną uwagę na progesteron. Prawidłowe wyniki badań hormonalnych będą wskazaniem do przeprowadzenia pełnej diagnostyki, w tym badania USG. należy wykluczyć także nadżerki lub polipa. Czasami plamienie może byc spowodowane krwawieniem kontaktowym wynikającym z mechanicznego uszkodzenia lub podrażnienia błony śluzowej