Występujący ból w okolicy serca

Witam. Mam 57 lat. Od ok. dwóch tygodni podczas snu często doznaję bólu w klatce piersiowej z uczuciem szybkiej pracy serca oraz problemami z oddychaniem. Muszę wstać lub usiąść, aby się nieco ustabilizować i w mirę unormować. Od kilku dni ból ciągle towarzyszy mi również i w dzień. Jest ciągły i męczący. Jestem ciągle zmęczona. Bardzo źle znoszę wysiłek fizyczny. Wejście nawet po schodach na II piętro często powoduje bardzo silne bicie serca wraz z tętnieniem tętnicy szyjnej. Jakie mogą być tego przyczyny?
57 LAT ponad rok temu

Witam,

Znanych jest wiele potencjalnych przyczyn wymienionych dolegliwości. Mogą być to choroby serca - wady zastawkowe, zaburzenia rytmu serca, niewydolność serca, choroba niedokrwienna serca, etc. Ponadto objawy takie towarzyszyć mogą między innymi niedokrwistości. Inną możliwą przyczyną mogą być zaburzenia endokrynologiczne - czynności gruczołów wydzielania wewnętrznego, zwł. tarczycy.

Konieczna jest wizyta u lekarza POZ, który zbierze dokładny wywiad, zbada Panią, a na podstawie tak zebranych informacji zaplanuje dalszą diagnostykę - badania dodatkowe i/lub skieruje do odpowiedniego/-ch, specjalisty/-ów.

Pozdrawiam