Wysyp pryszczy na twarzy przy tabletkach Naraya Plus

Witam!Mam 21 lat i od 2 lat stosuję tabletki antykoncepcyjne Naraya-Plus. W ciągu tych 2lat, miałam miesięczną przerwę w stosowaniu pigułek,3 miesiące temu. Od jakiegoś miesiąca mam okropny wysyp pryszczy na twarzy, wyglądam tragicznie! Cały czas stosuję pigułki Naraya-Plus, jestem w trakcie 4 blistra od w.w. przerwy. Czy jest możliwe, aby zły stan cary był spowodowany tą przerwą? Przedtem te tabletki zlikwidowały ten problem, miałam bardzo ładną cerę...Proszę o dopowiedź, jestem załamana! :(

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Jeśli wróciła Pani do tabletek 4 miesiące temu, to właściwie trądzik nie powinien mieć związku z opisaną przerwą. Sugeruję, by zmiany ocenił specjalista dermatolog, który wdroży prawidłowe leczenie.