Wysypka na ciele, alergia i stwierdzona astma

Mam 34 l.. Jestem alergikiem. W dzieciństwie mialem stwierdzona astme, alergie na trawy, siano i kukurydze. 2x odczulany. Alergia objawiala sie u mnie okresowo w postaci kataru siennego, drobnych dusznosci. 5 lat temu pojawily sie u mnie zupelnie nowe objawy. Prakrycznie codziennie pojawia mi sie wysypka na ciele (czerwone wypieki). testy alergiczne wykazaly alergie na wszystko, co lekarz skwitowal jako pokrzywka przewlekla. Przyjmuje codzienniw xyzal. Nie wiem co moze byc przyczyna?

Witam

W Pana pytaniu jest juz odpowiedz - przyczyna pokrzywki ma charakter najpewniej alergiczny. Przewlekla pokrzywka jest trudnym i niewdziecznym problemem do leczenia, czasem stosowanie tylko jednego leku p/histaminowego ktory Pan wymienil w zwyklej dawce nie jest wystarczajace. Wskazana konsultacja specjalisty alergologa, ewentualnie dermatologa celem rozwazenia intensyfikacji leczenia.

Pozdrawiam!

Krzysztof Gryga