Wysypka na łokciach, stopach i kolanach u siedmiolatka, wyglądająca jak brodawki

Dziś, kiedy syn wrócił ze szkoły skarżył sie na ból umiejscowiony na pięcie Achillesa. Obejrzałam stopę i zauważyłam krostki jak brodawki. Mówił, że go to boli, ale ja myślałam, że nogę obtarł w bucie. Wieczorem zauważyłam krostki na łokciach kolanach i na całych stopach. W dalszym ciągu twierdzi, że go to boli i płakał przy wycieraniu po kąpieli. Proszę o pomoc. Czy muszę się zwrócić do lekarza, czy można to samemu wyleczyć. W tej chwili podałam mu wapno i paracetamol. Dziękuję.

KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie!

W pierwszej kolejności należałoby ustalić przyczynę powstawania zmian i wyjaśnić czy na przykład zmiany wynikają z uczulenia, podrażnienia czy choroby infekcyjnej. Aby postawić rozpoznanie konieczne jest wykonanie badania lekarskiego oraz dokładne zebranie wywiadu.

Jeżeli zmiany do rana nie ustąpiły konieczna jest wizyta u lekarza. Proszę jeszcze  zwrócić uwagę w jakich okolicznościach zmiany sie nasilają - może po zastosowaniu pewnych kosmetyków, po podrażnieniu mechanicznym? Zmian proszę nie drażnić i nie drapać.
Pozdrawiam