Wysypka po zabiegu kosmetycznym

Po zabiegu kwasami z witaminą C u kosmetyczki na następny dzień dostałam wysypki drobniuteńkich krostek na twarzy i cała twarz jest opuchnięta i zaczerwieniona . Bardzo proszę o radę jak postępować z takim schorzeniem !

Witam po peelingu mogło dojść do uczulenia.

Czy po peelingu kosmetyczka zneutralizowała działanie peelingu?
Proszę użyć panthenolu i udac się do dermatologa.
Natomiast po peelingu często skóry się oczyszczają i to również może być powodem krostek.

Warto również pokazać twarz osobie, która wykonała zabieg, aby jakoś mogła zareagować, złagodzić skutki na skórze.