Wysypka u dziecka

Witam. Mam 4 letnią córeczkę. Na początku lutego zachorowała, miała 39 stopni gorączkę, infekcję oczu, gardła, katar, kaszel i wysypkę. Zabrałam ją do szpitala. Tam była na obserwacji przez 6 godzin. Gorączka nie obniżała się, więc lekarz dał jej pencilinę i kazał wrócić do domu i obserwować. Po kilku dniach trochę się polepszyło, ale gdy skończył się antybiotyk po 3 dniach wróciły objawy. Poszłam z nią do lekarza i tam dostała amoksycilinę, bo stwierdzono, że ma infekcję dróg oddechowych i nawilżający krem na wysypkę. Wspomnę, że ma jeszcze egzemę. 3 dni po skończeniu antybiotyku kaszel, katar wrócił i jeszcze silniejsza wysypka. Wrócilyśmy do lekarza, stwierdziłl on, że za krótko brała poprzednie leki i musi wziąć ponownie pencilinę przez około 10 dni. Po tym czasie na szczęście się polepszyło, poza skóra która wygląda tragicznie. Poszłam z córeczką na kontrolę. Lekarz powiedział, że nie ma infekcje dróg oddechowych, tylko duże migdały i przepisał krem na wysypkę i leki doustne, które mają zmniejszyć swędzenie skóry. Nie mam pojecia co dalej. Córka ma wysypkę na całym ciele, zbiera jej się pod tymi krostkami ropa. Wcześniej miała też dużą egzemę, ale teraz jest tragicznie i co dalej z tymi migdałami? Są bardzo czerwone i duże. Proszę mi coś poradzić.

KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie,

Rozumiem, że dziecko wcześniej cierpiało na atopowe zapalenie skóry.
Jeżeli po stosowanej antybiotykoterapii wystąpiło takie pogorszenie stanu skóry, to warto się zastanowić czy nie jest to efekt stosowanych antybiotyków  i skonsultować dziecko z dermatologiem lub alergologiem - być może wskazane bedzie unikanie zastosowanych leków w przyszłości.

Natomiast jeżeli chodzi o powiększone migdałki to bez obejrzenia zmian trudno się na ten temat wypowiedzieć. Z pewnością konieczna jest ponowna wizyta u pediatry, a po zbadaniu lekarz zdecyduje czy jest konieczna wizyta u laryngologa. Jeżeli infekcje gardła będą często nawracały również wskazan będzie wizyta u laryngologa. Podobnie jeżeli wystepują u dziecka problemy ze spaniem, chrapanie.

Jeżeli dziecko nie było szczepione na pneumokoki warto rozważyć przeprowadzenie szczepienia. Polecam również portal poświęcony odporności- www.naszaodpornosc.pl.

Pozdrawiam.