Wysypka u niemowlaka - czy lekarz może się mylić?

Witam, mój syn od urodzenia karmiony jest mlekiem modyfikowanym. Pił już kilka rodzajów mlek. Ma 6 m-cy. Od jakiegoś czasu, może miesiąca, ma wysypkę. Najpierw pojawiły się drobne czerwone krostki na dolnej powiece oczka, później na brzuszku i pleckach. Drobne jak kasza manna. Często są w kolorze skóry, a np. po kąpieli robią się czerwone. Wysypka zaczęła się też pokazywać na łokciach i za uszkami, a dziś ma czerwone plamy pod kolankami. Buźkę ma do tej pory czystą bez suchych policzków itp., na czole tez ma te krostki, ale widoczne tylko po dokładnym przyjrzeniu się z boku. Wczoraj byłam z nim u lekarza (mieszkam w UK). Lekarz GP stwierdził, że nie jest to skaza białkowa, bo dziecko miałoby też inne dolegliwości, a dziecko wygląda na okaz zdrowia. Dobrze przybiera na wadze, nie ma biegunek, ma dobry apetyt, jest spokojne. Zalecił kąpiel w emolientach i jak najczęstsze smarowanie skóry Oilatum. No i czekać z nadzieją , że do roczku wysypka zginie. Ja jednak nadal mam wątpliwości, jestem niespokojna i martwię się. Obawiam się, że może to jednak skaza białkowa, a ja nic nie będę z tym robić, bo lekarz nie przepisał mi Nutramigenu itp. Czy lekarz może sie mylić? Czy dziecko może mieć wysypkę nie wiadomo skąd i nic złego się nie stanie? Zapomniałam dodać, że w domu nic się nie zmieniło, od jego urodzenia piorę w tym samym proszku, nie używam kosmetyków dla niego. Bardzo proszę o poradę, bo nie mogę spokojnie spać.

KOBIETA ponad rok temu

Witam,

Opis zmian sugeruje atopowe zapalenie skóry. Analizując postępowanie zalecone przez lekarza GP, prawdopodobnie również postawił to rozpoznanie. Zaznaczyć muszę, iż nie widząc dziecka nie mogę stawiać diagnozy, a jedynie podejrzenie danej przyczyny. Atopowe zapalenie skóry często wiąże się z tzw. skazą białkową - może być jedynym jej objawem. Warto zatem skonsultować się z alergologiem dziecięcym, samemu spróbować przejść na mieszanki elementarne i obserwować czy zmiany znikną lub - jeśli dziecko prawidłowo się rozwija, nie ma dodatkowych objawów, a zmiany skórne nie są bardzo nasilone, pozostać przy dotychczasowym żywieniu, cały czas obserwując czy nie dołączają się inne objawy, nie nasilają się obecne etc.
Pozdrawiam