Wysypka w okolicy odbytu u 8-latka

Witam, mam 8-letniego synka. Od kilku miesięcy borykam się z jego wysypką w okolicy odbytu. Są to czerwone wypukłe, swędzące krostki. Ciągłe wizyty u lekarza i nowe maści nic nie pomagają. Ostatnio stosowałam maść alantan i pomogło ale na chwilę. Dziecko chodzi na basen. Czy może go uczulać chlor? Jeżeli jest taka potrzeba to mogę wysłać zdjęcia wysypki. Proszę o pomoc.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Warto załączyć zdjęcie gdyż trudno mówić o zmianach bez ich zobaczenia. Niemniej jednak możliwa jest taka reakcja podrażnionej już wcześniej skóry na chlor. Warto pamiętać aby po kąpieli dokładnie osuszać skórę oraz stosować preparaty jak np. wspomniany alantan czy tormentiol.