Wyszczuplanie nóg

Które ćwiczenia są lepsze do wyszczuplenia nóg TE: Ćwiczenia na uda: 1. Krzyżowanie nóg w pozycji leżącej- połóż się na podłodze, ręce rozłóż na boki, nogi podnieś do góry tak, aby tworzyły z tułowiem kąt 90 stopni. Krzyżuj na nogi na zmianę. 2. Unoszenie nóg w pozycji siedzącej- połóż się na boku, tułów podeprzyj ręką, drugą połóż wzdłuż na nodze. Unieś nogę na wysokość około 50 cm, powoli opuść z powrotem, po wykonaniu serii jedną nogą zmień stronę. 3. Przysiady. Ćwiczenia na łydki: 1. Wspinanie się na palcach- napnij mięśnie nóg i unieś jedną piętę, po wykonaniu serii powtórz ćwiczenie drugą nogą. 2. Wchodzenie po schodach lub ćwiczenie na stepperze. 3. Skakanie na skakance. CZY TE: http://portal.abczdrowie.pl/uginanie-kolana-na-stepie http://portal.abczdrowie.pl/miesnie-posladkowe-i-dwuglowe-ud-0 W łydce mam 42cm a w udzie 58cm. Jak ćwiczyłem to wydaje mi się że te pierwsze ćwiczenia są lepsze bo bardziej mięśnie pracują. Czy może mam wykonywać te oba zestawy żeby były lepsze efekty? Po jakim czasie regularnych ćwiczeń mogę spodziewać się efektów? I jakie serie mam wykonywac z jakimi przerwami?
ponad rok temu

Witam,

Proponuje wykonywać oba rodzaje ćwiczeń. Najlepiej wykonywać ćwiczenia naprzemiennie, według planu: 15 minut ćwiczeń siłowych:
1. Krzyżowanie nóg w pozycji leżącej- połóż się na podłodze, ręce rozłóż na boki, nogi podnieś do góry tak, aby tworzyły z tułowiem kąt 90 stopni. Krzyżuj na nogi na zmianę.
2. Unoszenie nóg w pozycji siedzącej- połóż się na boku, tułów podeprzyj ręką, drugą połóż wzdłuż na nodze. Unieś nogę na wysokość około 50 cm, powoli opuść z powrotem, po wykonaniu serii jedną nogą zmień stronę.
3. Przysiady.
Ćwiczenia na łydki:
1. Wspinanie się na palcach- napnij mięśnie nóg i unieś jedną piętę, po wykonaniu serii powtórz ćwiczenie drugą nogą.
Po czym przejść do części aerobowej (rower, pływanie, marsz czy steper, skakanie na skakance). Dzięki temu zawartość komórek tłuszczowych zostanie skuteczniej spalona. Ćwiczenia aerobowe muszą być wykonywane średniointensywnie przez minimum 30 minut.

Pozdrawiam.