Wytrzymałość cienkich prezerwatyw w porównaniu do normalnych

Z moim chłopakiem użyliśmy 3 prezerwatych, ale żadna z nich nie miała w nazwie "cienka" prezerwatywa. Mam w domu opakowanie prezerwatyw, ale w nazwie pisze: " 9 cienkich prezerwatyw ". Czy one szybciej pękają? Czy są tak samo wytrzymałe jak pozostałe? Chciałabym ich użyć, ale bardzo się boję.

ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Aby przekonać się, czy te ostatnio zakupione przez Panią prezerwatywy są  naprawdę cieńsze od innych, należałoby poszukać w ulotce dołączonej do ich opakowania informacji na temat grubości (podanej np. w mm) i porównać z innymi prezerwatywami... Na rynku są dostępne różne rodzaje prezerwatyw - niektóre są nieco grubsze (zazwyczaj na opakowaniu jest napis "extra safe" albo coś w tym stylu) i dają nieco większą pewność, a inne troszkę cieńsze (reklama kładzie nacisk na lepsze doznania podczas używania tego typu kondomów), które rzeczywiście mogą łatwiej pęknąć. Jednak nie dajmy się zwariować - te "cienkie" prezerwatywy, o ile są dobrej jakości i są prawidłowo używane (podczas stosunku nie jest zbyt sucho, stosunek nie trwa zbyt długo, np. 3-5 godzin) także mają dużą skuteczność.

Tak na przyszłość - najlepiej jest wybrać markę i model prezerwatywy, która nam odpowiada i jest dobrej jakości (w tej kwestii warto zainwestować...) i raczej jej nie zmieniać. Jakość prezerwatywy ma duże znaczenie!

Pozdrawiam!