Wzdęcia a stosowana dieta

Jestem 40 letnia kobieta. Mam 160 cm wzrostu i obecnie waze okolo 55 kg, ale zawsze wazylam 48-49 kg wiec teraz czuje sie zle z taka waga. Od 5 lat mieszkam w USA i zmienil sie moj tryb zycia, Zaczelam tez tyc. Kiedy doszlam do 59 kg stwierdzilam ze cos musze z tym zrobic. Mialam ogromne problemy ze zgaga i z wzdeciami (zwlaszcza po godz 18 nawet jesli nic nie jadlam przez caly dzien, a tylko pilam wode, to niczego to nie zmienialo wdecia byly i sa norma w moi przypadku) . Po konsultacji z lekarzem i okresleniu mojego poziomu tluszczu w % na mase ciala (29 %)przeszlam na diete i intensywne cwiczenia. Czulam sie duzo lepiej, ale wzdecia i zgaga dalej sie utrzymywala. Uslyszalam o herbalife i zdecydowalam sie na ich diete. Rano pilam wysokobialkowy koktail (180kalorii), okolo godziny 11 jadlam proteinowy batonik 100calorii, pozniej okolo godz 3pm jadlam obiad okolo 550kalorii skladajacy sie z salatki bez dresingow lub gotowanych warzyw i miesa (chudego z kurczaka lub wolowiny) gotowanego lub duszonego, albo duszonej lub pieczonej ryby, czasem jajko zamiast miesa. Kolo 18 godz pilam koktail wysokobialkowy herbalife z surowym owocem lub warzywem. W czasie tej diety pilam tylo wode mineralna niegazowana, herbate zielona bez cukru, jedna dziennie kawe bez dodatkow (z czasem zrezygnowalam z kawy bo nie czulam na nia laknienia). Po godz 18 juz nic nie jadlam. Calkowicie zrezygnowalam ze slodyczy , ktore uwielbialam. i 6 razy w tygodniu chodzilam na silownie na 45 minut intensywnych cwiczen pod okiem fachowca. Po 2 miesiacach osiagnelam wage 55 kg, zauwazylam ze zgagi mi minely, czulam sie duzo lepiej i figura mi sie bardzo poprawila. Nie mam juz tyle tluszczyku na brzuchu i biodrach i wchodze w ubrania w rozmiarze 4. Uplynely kolejne 4 miesiace ale moja waga sie nie zmienila zupelnie. Niby tluszczu mam juz tylko ta minimalna ilosc jaka kobieta powinna miec (tak powiedziala mi lekarka), ale moja waga stoi w miejscu wzdecia nadal mi dokuczaja i czasem mam zgage. Nigdy nie mialam problemow z wyproznianiem, wiec co moze byc powode wzdec i meczacych gazow? Co mam jeszcze robic zeby dojsc do swojej magicznej wagi z ktora zylam od 16 roku zycia do 38? Jak pozbyc sie tego wydetego po godz 18 brzucha?
KOBIETA ponad rok temu

Witam,

Czy w czasie kolejnych 4 miesięcy, w czasie których masa ciała przestała się zmniejszać nadal stosowała Pani dietę (jaką?), czy też zaprzestała jej stosowania? Czy nadal była to dieta herbalife?
Przyczyną wzdęć i nadmiernych gazów może być:
-stosowanie mocnych przypraw
-wypijanie dużych ilości wody gazowanej
-spożywanie potraw smażonych w większych ilościach
-spożywanie dużych ilości produktów zawierających błonnik
Wzdęcia często obserwuje się po spożyciu: cebuli, kapusty, roślin strączkowych i suchych nasion roślin strączkowych.
Odpowiednia dla Pani będzie dieta łatwo strawna.
By błonnik stał się mniej drażniący można zastosować następujące techniki:
-gotowanie
-przecieranie
-podawanie warzyw i owoców w formie soków i przecierów
-miksowanie warzyw i owoców.
Warzywa i owoce powinny być dojrzałe.
Z diety powinna Pani wykluczyć produkty smażone, tłuste, ostro przyprawione.
Pieczywo pełnoziarniste powinna Pani zamienić na chleb typu graham, korzystne będzie pieczywo pszenne, bułki. Powinna Pani wybierać chude gatunki mięs i ryb. Tłuszcze (w umiarkowanych ilościach) najlepiej jest dodawać na surowo (nie smażyć).
W kuchni powinny "królować" delikatne przyprawy, takie jak: pietruszka, koperek, majeranek, czy sok z cytryny. Nadal powinna przestrzegać Pani diety nisko energetycznej.
Pozdrawiam