Wzdęcia, gazy i ból żołądka oraz stan podgorączkowy

Dobry wieczór, od 2 tygodni nękają mnie wzdęcia i gazy do tego ból zaczynający się w żołdaku i zmieniający miejsca -pod prawym żebrem pod lewym aż do podbrzusza nasilający się wieczorem. Nie zmieniałam diety, od kilku dni wieczorem pojawia się stan podgorączkowy ale może być on związany z przeziębieniem. Czy takie objawy są niepokojące? Z góry dziękuję bardzo za odpowiedź.

Witam serdecznie. Trudno jednoznacznie powiedzieć czy takie objawy są niepokojące. Sugerowałabym jednak skorzystać z pomocy gastrologa. Warto wykonać gastroskopię by ocenić stan górnego odcinka przewodu pokarmowego, możliwe iż konieczna będzie kolonoskopia, jednak o tym zdecyduje już lekarz prowadzący po zebraniu dokładnego wywiadu.