Wzdęcia i ból brzucha po laparoskopowym usunięciu torbieli jajnika

Witam! W czwartek miałam laparoskopowo usuwaną torbiel z jajnika i pobrany wycinek z szyjki macicy. W sobotę dostałam okres. Obecnie mam wzdęty i obolały dół brzucha, pomimo zachowania diety. Bardzo proszę o informację, czy mogę wspomóc się jakimiś lekami typu Espumisan i czy jest to normalne?

Lek. Magdalena Szymańska

Dzień dobry!

Można wspomóc się wspomnianymi lekami jednak nie uważam, że występuje taka potrzeba.
Uczucie twardego wzdętego brzucha może się wiązać przede wszystkim z tym, że dostała Pani okres, co często daje tego typu uczucie.

Ból w okolicy podbrzusza wiązać się może również z zabiegiem jaki został przeprowadzony. Laparoskopia jest zabiegiem mało inwazyjnym, jednak jest to ingerencja w ludzkie ciało i czasami po takich zabiegach można odczuwać dyskomfort.

Dolegliwości te z każdym dniem będą mniej odczuwalne ale jeśli cały czas odczuwa Pani bolesność jak najbardziej można zadziałać doraźnie.

Pozdrawiam!