Wzdęcia i problemy z brzuchem u 13-miesięczniaka

synek (z ciąży bliźniaczej ur. w 34tyg.) ma teraz 13msc. i ciągłe wzdęcia z bólem brzuszka tylko w nocy, to trwa od narodzin, w dzień problemu nie ma, kupki regularne bączki puszcza a wieczorem o 20stej zjada mleko Nan3 z kaszką i śpi od 24 wybudza się kilka razy z napiętym brzuszkiem. Mały się prostuje wygina i krzyczy. Kiedy podam mu sok, (przez noc 180ml)masuję brzuszek i tulę odbija mu się puszcza bączka i śpi dalej. Niestety za ok 1 godz wszystko się powtarza.syn dostaje zyrtek i pulmicort

Witam. Rozumiem że jeśli dziecko przyjmuje zyrtec i pulmicort najprawdopodobniej jest alergikiem. Prezentowane objawy mogą być manifestacją alergii pokarmowej. Proszę spróbować zaobserwować jakie pokarmy nasilają objawy i wycofać je z diety dziecka.