Wzdęcia po jabłkach - czym są spowodowane?

Dlaczego po zjedzeniu jabłek czuję się wzdęta, mam gazy i odbija mi się nieprzyjemnie? Jakich produktów mam unikać?
ponad rok temu

Witam,

Nie napisała Pani nic o sobie, a to istotne.
Nie podała Pani informacji, czy choruje na jakieś choroby.

Wzdęcia mogą  być  efektem nieprawidłowej, ciężko strawnej diety.
Nie określiła Pani, czy wzdęcia występują tylko po jabłkach, czy też po spożyciu innych produktów.
Generalnie powinna Pani obserwować reakcje swojego organizmu na dane produkty.
Dobrze byłoby także udać się na konsultację lekarską.

PRZY WZDĘCIACH:
Z diety należało by wyeliminować: napoje alkoholowe, mocną kawę i herbatę, wody gazowane, kolorowe napoje, tłuste wędliny, serki topione, typu fromage, feta,sery żółte, tłuste, zawiesiste zupy (śmietanę można zastąpić np. jogurtem 0%), tłuste placki, kotlety, kluski, "fast-food'y", gruszki, daktyle, czereśnie, ciasta, ciasteczka.
Wypukłość brzuszka mogą potęgować przyprawy, takie jak: ocet, pieprz, curry, papryka, ziele angielskie, liść laurowy, gorczyca, gałka muszkatułowa, czy musztarda.
Podobny efekt wywołują warzywa kapustne, czy czosnek, cebula, nasiona roślin strączkowych. Oleje lepiej dodawać jako element surówek, aniżeli na nich smażyć (dzięki temu będą łatwiej trawione i nie spowodują długiego zalegania w żołądku).

Wzydmanie brzucha może też występować przy nietolerancji laktozy (cukru mlecznego), ale nie opisała Pani takiego problemu, dlatego też raczej bym się ku tej przyczynie nie skłaniała.
Najlepszym rozwiązaniem będzie konsultacja z lekarzem, który określi podłoże Pani objawów.

POZDRAWIAM