Wzięcie trzech tabletek antykoncepcyjnych na raz a ryzyko ciąży

Mam 20 lat. Miałam ostatnio trochę problemów i z tego stresu, itd. zapomniałam zażyć trzech tabletek antykoncepcyjnych z 10, 11, 12 dnia. Przyjęłam je od razu 13 dnia, wszystkie, łącznie z tą 13 tabletką, nie wiem, czy dobrze zrobiłam. W dni, w których zapomniałam o tabletkach, kochałam się z moim chłopakiem bez żadnego zabezpieczenia. Jakie jest prawdopodobieństwo, że doszło do zapłodnienia???
20 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Pominięcie 3 tabletek wiążę się z dużym ryzykiem ciąży, a ponieważ antykoncepcja hormonalna jest szkodliwa dla płodu, warto rozważyć (po konsultacji ze swoim lekarzem) odstawienie pigułek do czasu wykluczenia ciąży. Proszę jak najszybciej skontaktować się ze swoim ginekologiem i poprosić go o zalecenia.

Pozdrawiam!